В сезон літніх відпусток значно збільшуються випадки квартирних крадіжок. Пакуючи валізи та збираючись у відпустку, ми навіть і подумати не можемо, що про наші плани знають вони — квартирі злодії. Здавалося б, про свої наміри ми розповіли лише знайомим, похизувалися на роботі й повідомили найближчим друзям.
Про те, що злодії встановили стеження за вашим помешканням, можна дізнатися, звертаючи увагу на такі ознаки:
Всі ці прикмети можуть означати те, що на ваше житло націлили око квартирники. Таким чином вони визначають скільки часу відсутні господарі квартири.
Щоб з’ясувати в якій з квартир будинку відсутні власники, злодії можуть кілька вечорів поспіль слідкувати за вікнами й вистежувати, де не вмикається світло. Не забувають домушники й про поштові скриньки та рекламні газетки, які часто стирчать у дверях. Забита кореспонденція та папірці у дверях свідчать про те, що до квартири давно ніхто не навідувався. Іншим ж способом дізнатися про відсутність господарів є показання лічильника, якщо він знаходиться в коридорі на сходовому майданчику.
Як уберегти своє житло від злодіїв?
Щодня на сайтах оголошень публікується безліч актуальних пропозицій про продаж квартир, будинків та земельних ділянок. Проте, чи хочеться вам купити квартиру, коли ви переглядаєте оголошення? Не завжди. Більшість оголошень побудовані так, що не несуть жодної конкретної інформації про об’єкт продажу, відповідно людина (потенційний покупець) не хоче витрачати свій час на уточнення деталей.
Саме грамотно складене оголошення допоможе зацікавити потенційних клієнтів у придбанні вашої квартири, будинку, дачі чи гаража. Окрім інформації, важливу роль також відіграє розміщення: на популярному сайті у вашого оголошення значно збільшуються шанси бути переглянутим.
Отже, на що слід звернути увагу і як правильно написати оголошення про продаж нерухомості?
Інформативний заголовок
Перше, що ми бачимо, переглядаючи оголошення — це заголовок та фото. Отже, заголовок повинен бути максимально інформативним, лаконічним та простим. Оптимальна довжина заголовка — 7 слів, в ньому можна вказати тип об’єкта, розміщення та кількість кімнат. Заголовок не повинен містити небуквені символи, смайли чи велику кількість знаків оклику — це не привабить потенційних клієнтів, а, навпаки, відіб’є бажання переглядати оголошення.
Опис
Опис — це основна частина оголошення, де потенційний клієнт може більш детально ознайомитися з об’єктом нерухомості. Важлива структура опису, адже спочатку потрібно вказати найбільш важливі та переконливі аспекти. Також варто звернути увагу на грамотність написання оголошення та перевірити його на відсутність помилок.
Опис повинен містити таку інформацію:
Фото
Фотографії відіграють чи не найважливішу роль у всій структурі оголошення. До них також є ряд вимог, адже саме вони дозволяють потенційному покупцю оцінити стан житла та його переваги.
Рекомендації до фото:
Саме лаконічний та інформативний опис, а також якісні та гарні фото можуть зацікавити потенційного покупця, адже правильно складене оголошення — це ефективний інструмент продажу.
Читайте також: «Фактори, що впливають на нерухомість в Івано-Франківську та її вартість»
За статистикою, в гарячі сезони «пошук житла» стає найбільш популярним запитом в пошукових системах. Ми уже писали про те, в які пори року найвигідніше орендувати житло, й дійшли висновку, що найбільш несприятливою порою для оренди є осінь. Чому? Все просто, адже саме наприкінці літа й на початку осені до міста починають з’їжджатися іногородні студенти.
Знайти квартиру — справа не одного місяця, особливо, якщо у вас високі вимоги до умов та вартості житла. Для бюджетного студента, ріелтор — це неймовірна розкіш, адже зазвичай його послуги коштують від 50% до усіх 100% вартості оренди квартири. Проте, співпрацюючи з ріелтором, ви можете отримати саме той «ласий шматочок», омріяні квадратні метри в чудовому мікрорайоні та з прекрасними умовами, до того ж за хороші гроші. Але послуги ріелтора не для нас, адже ми бюджетні студенти, тому обираємо складніші та дешевші варіанти.
Отже, як зняти квартиру самостійно?
Соціальні мережі та сайти
Сьогодні майже ніхто уже не купує газети оголошень, і для чого, якщо актуальна інформація завжди є в Інтернеті? В соцмережі Facebook існує безліч тематичних груп, де можна знайти дуже навіть непогані варіанти за хорошою ціною. Проте, варто враховувати, що більшість пропозицій там від ріелторів та агенцій нерухомості.
Найкращим варіантом для пошуку житла є сайти, де ви можете самостійно регулювати налаштування пошуку й відмовитися від пропозицій ріелторів.
«Зараз знайти квартиру від власника дуже важко, більшість оголошень розміщують ріелтори. Не кожен студент може заплатити 3 тисячі за перший місяць проживання та ще й як мінімум 50% ріелтору докласти,» — розповідає Анна, студентка третього курсу Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.
«Хотілось би знайти квартиру ближче до «універу», гуманітарний корпус розміщений на Чорновола, а це центр міста й ціни там просто неймовірні,» — скаржиться її однокурсниця Ірина.
Маклер серед «своїх»
Отже, ми твердо вирішили, що послуги маклера, тобто ріелтора не для нас. Але є одна хитрість, скоріше лайфхак:
«Хитрі» пошуки
Про цей метод ми прочитали в Інтернеті, тому спішимо й з вами ним поділитися. Цей спосіб допоможе вам швидко знайти омріяне житло, але з совістю доведеться вже якось домовлятися.
Отож, все просто:
Якщо орендувати квартиру самостійно не варіант, тоді пропонуємо:
Для кожної сім’ї купівля житла це дуже відповідальний, складний та хвилюючий крок. Сьогодні, щоб придбати квартиру потрібно довго та сумлінно працювати, адже це задоволення не з дешевих.
Кожен з нас чув про випадки шахрайства, які побутують на ринку нерухомості. (Читайте: «Топ-5 афер ринку нерухомості») З кожним роком все важче бути впевненим у безпеці власних коштів, адже шахраї вигадують все нові схеми афер.
Щоб не потрапити на гачок до квартирних аферистів потрібно дотримуватися таких правил:
Увага! Наполягайте, щоб вам надали оригінали усіх документів. Копіям, навіть, якщо вони завірені нотаріусом, краще не довіряти.
Увага! Справи, що стосуються вивчення документів варто довіряти лише вашим перевіреним юристам.
Увага! Перевірте, чи немає осіб, які тимчасово вибули, адже повернувшись, вони можуть вимагати анулювання угоди.
І пам’ятайте, що краще не поспішати, аніж стати жертвою афери й втратити власні гроші.
Нерухомість завжди є привабливою для різного роду шахраїв та аферистів, адже це дуже великі гроші, а основне — легкі. Ми розповімо вам про найбільш поширені афери, щоб ви не потрапили на гачок до аферистів. Заради отримання прибутку, аферисти вигадують все нові та нові схеми, масштаби яких вражають.
Квартирні аферисти зазвичай використовують такі схеми афер.
Схема 1 або «оренда не свого житла»
Така афера зазвичай зустрічається на ринку оренди нерухомості. Аферисти орендують квартиру на декілька днів (подобово або на місяць) й створюють оголошення про продаж чи оренду житла. Щоб якомога швидше знайти покупця/орендаря, ціна на такі квартири зазвичай дуже низька. З вами укладають договір й отримують кошти за «свою» квартиру, а пізніше з’являються справжні власники житла.
Схема 2 або «комунальна квартира»
Ця афера є досить популярною як на ринку оренди нерухомості, так і на ринку продажу. Реалізують її за допомогою підроблених документів про право власності на житло та паспортів. Суть шахрайства полягає в тому, що одну і ту житлову площу продають/здають в оренду одразу декільком людям.
Схема 3 або «проблемна нерухомість»
Цей спосіб обману також досить поширений і полягає в тому, що нерухомість, яка продається, перебуває під арештом або у заставі. У такому випадку шахраї тиснутимуть на вас, наголошуючи на тому, що ціна дуже доступна і у них безліч охочих на цю квартиру. Придбання такої квартири загрожує вам численними судовими засіданнями, втраченими коштами та нервами.
Схема 4 або «завдаток»
Ми часто чуємо, що продавці в Інтернеті вимагають передоплату за товар, мовляв, так вони страхують себе. Існує безліч випадків, коли внісши передоплату, покупець так і не отримав свій товар. Подібна схема є популярною також на ринку нерухомості. Для того, щоб підтвердити намір придбати чи орендувати квартиру власник вимагає внести передоплату на картку. Отримавши кошти, шахрай просто зникає.
Схема 5 або «все і зразу»
Орендарю нерухомості пропонують дуже вигідну ціну за місяць найму квартири, проте є одне «але» — потрібно заплатити всю суму одразу за декілька місяців проживання. Отримавши гроші, аферист зникає, залишивши вас без грошей та житла.
Ми розповіли лише про найбільш поширені афери, з якими може стикнутися кожен. Проте, не варто забувати, що існує ще безліч схем, тому, щоб не потрапити до рук шахраїв не потрібно поспішати. Перед покупкою чи орендою житла проконсультуйтеся з ріелторами та юристами й нехай покупка приносить вам лише радість.
Читайте також: «Нерухомість: як не стати жертвою аферистів»
Щоб купити квартиру в Івано-Франківську потрібно детально вивчити ринок нерухомості. Часто при пошуку квартири покупець стикається з тим, що вартість на майже ідентичне житло відрізняється. Виникає запитання: «Як формується ціна на квадратні метри та за скільки реально продати квартиру?»
Від чого залежить ціна квартир?
Що ж може значно знизити вартість вашого житла?
Звичайно, всі ці фактори є умовними й не завжди є вирішальними для покупців. Для визначення точної вартості квартири рекомендуємо звернутися до фахівців з експертної оцінки житла.
Також читайте: Квартири в Івано-Франківську: як правильно вибрати квартиру для життя?
За даними Мінфіну, середня зарплата в Івано-Франківській області становить 6956 гривень, в той час, коли мінімальна зарплата в Україні всього 3723 гривні (без вирахування податків). На руки ж працівник отримує 2997,01 грн. Проте, в реальному житті мало хто з нас може похвалитися тим, що отримує на руки більше 5-ти тисяч. Тому більшість молоді: студенти та молоді сім’ї навіть і не мріють про те, щоб купити квартиру.
Більше того, в таких умовах більшості з нас здається, що й орендувати квартиру неможливо.
Оренда житла в Івано-Франківську, порівнюючи з іншими містами, коштує значно дешевше (до прикладу оренда житла у Львові коштуватиме вам близько 5 тисяч гривень). Ми уже порівнювали вартість житла у різних районах Івано-Франківська і в середньому вартість однокімнатної квартири складає 3 тисячі гривень.
Крім того, не варто забувати про комунальні послуги, вартість яких складає:
*за умови, якщо у квартирі встановлене автономне опалення.
Варто також зауважити й те, що вартість комунальних послуг постійно зростає, що завжди є неприємним сюрпризом для споживачів.
Основна доля витрат припадає на харчування. За статистикою це понад 42 %, що майже половина заробітної плати. Якщо взяти середню зарплатню в Івано-Франківську (тобто 6956 гривень) і вирахувати витрати на їжу, вийде, що франківці щомісяця витрачають 2 921 гривню.
Оренда квартир — досить дороге задоволення, яке влетить у добру копієчку. Отже, підіб’ємо підсумки.
3 000 грн (середня вартість оренди квартири) + 1 000-1 700 грн (комунальні послуги залежно від пори року) +2 921 грн (харчування) = 6 921 (літо/весна) та 7 621 (зима/осінь).
Звичайно, щоб зняти квартиру в Івано-Франківську потрібно витратити не лише гроші, а й власний час. Ми ж рекомендуємо ознайомитися з порадами, на які варто звернути увагу при оренді житла.
Нещодавно країну сколихнула хвиля обурення, адже такі бажані та просто необхідні субсидії тепер стануть недоступними для населення, яке цього потребує. Безліч людей, які розраховували на повторне оформлення субсидії, внаслідок змін в урядовій програмі, її не отримають.
За законом України, отримати субсидію можуть сім’ї, витрати яких на «комуналку» перевищують в середньому 15 % щомісячного доходу сім'ї. Сума платежу призначається індивідуально, й напряму залежить від доходів сім’ї.
За правилами, субсидію можна оформити на одного з членів сім’ї, на ім’я якого відкриті рахунки на оплату комунальних послуг. Отримати субсидію можуть також орендатори квартири, які оплачують комунальні послуги відповідно до зареєстрованого договору.
Зверніть увагу: якщо ваша оселя опалюється водночас декількома видами палива (газ, електрика, чи іншими), тоді субсидія буде призначена й виплачена лише на один вид палива.
Хто не зможе отримати субсидію?
Внаслідок внесення змін в урядову програму, призначення субсидії відбувається лише після урахування майнового стану її здобувача, тому близько 10 % сімей будуть позбавлені субсидій. Отож, право отримати субсидію втрачають такі категорії громадян:
«Мене зміни ніяк не торкнуться, бо і за новими правилами я можу отримати субсидію, а в опалювальний період без неї ніяк,» — пояснює Тарас Григоришин, мешканець міста.
Як отримати субсидію, і які документи для цього потрібні?
Сама процедура оформлення субсидії здійснюється соцзабезом (Івано-Франківськ, вул. Військових Ветеранів, 10 А). Всі документи повинні подаватися заявником особисто, або ж є можливість надіслати їх поштою.
Порядок надання субсидій тепер спрощений, тому для оформлення субсидії вам знадобляться такі документи:
Субсидія призначається не більше ніж на 12 місяців — з місяця вашого звернення й аж до завершення опалювального сезону.