Івано-Франківськ — туристичне містечко, розташоване на Заході України. Місто фестивалів, місто свят та популярний туристичний маршрут. Туристи полюбили Івано-Франківськ за його компактність, зручність та багату історію.
Фестивалі — це окрема історія життя міста. Щороку Івано-Франківськ неодноразово стає осередком мистецтва: театрального, пісенного, кінематографічного, кулінарного та інших. У нас проходять такі фестивалі: «Carpathian Space», «Свято ковалів», «Коляда на Майзлях», «Portofranko», «Global Village», «Купальська Ніч», фестиваль кіноремейків «Шведінг», арт-фестиваль «DreamSpace», фестиваль сучасного польського кіно, День вуличної музики, фестиваль сценічних мистецтв «Час театру» та безліч інших.
Фестивалі та свята приваблюють тисячі туристів, які прагнуть долучитися до мистецьких заходів, духовно збагатитися та подивитися місто. Проте, перед бюджетними туристами виникає наступна проблема: де переночувати в Івано-Франківську? Вартість проживання в готелі досить висока, отож доводиться обирати: квартира чи хостел? Івано-Франківськ пропонує вигідні умови проживання для туристів.
Ми вирішили порівняти вартість квартир та хостелів й визначити, де проживати вигідніше.
Розміщення: центр, район вокзалу, район міського озера, район університету Нафти і Газу, с. Хриплин.
Ціна: від 120 до 300 грн за одну особу.
Умови проживання: загальні номери гуртожиткового типу/окремі кімнати, Інтернет, камери схову, спільна кухня, спільна ванна кімната, користування пральною машиною, праскою. Виселення зазвичай до 12 години.
Додаткові послуги: прибирання;
прасування одягу, доставка продуктів, речей, сніданки — за окрему плату.
Розміщення: в будь-якому куточку міста.
Ціна: від 300 до 700 грн, незалежно від кількості осіб.
Умови проживання: окрема квартира з кухнею, ванною кімнатою, Інтернет, кабельне ТБ, зручні меблі, користування технікою. Виселення зазвичай до 12 години.
Додаткові послуги: зазвичай відсутні.
Отже, якщо комфорт не стоїть у вас на першому місці, і вас не бентежить «кімнатне сусідство», тоді сміливо обирайте хостел — Івано-Франківськ пропонує вигідне розміщення та суттєве заощадження коштів.
Якщо ж ви подорожуєте з дітьми, або просто хочете комфорту, тоді кращим вибором для вас стане квартира з усіма вигодами, проте заплатити доведеться дорожче.
За даними Мінфіну, за квітень 2018 року, середня зарплата в Івано-Франківську та області становить 7 170 гривень. На жаль, життєві реалії менш оптимістичні, адже мало хто може похвалитися, що отримує понад 5-6 тисяч. Мінімальна зарплата, станом на 1 січня 2018 року, дорівнює 3723 гривні. Саме тому більшість молодих сімей, студентів та й людей середнього віку навіть і не мріють купити квартиру.
У наш час Івано-Франківськ активно розбудовується, на сьогодні в місті ведеться будівництво понад 70 житлових комплексів (читайте: Новобудови Івано-Франківськ: де будівництво ведеться найактивніше?). В середньому однокімнатна квартира в Івано-Франківську коштує близько 16-17 тис. доларів (420-450 тис. грн).
Скільки ж часу потрібно франківцю з середньою зарплатою 7 170 гривень (в кращому випадку), щоб купити квартиру?
Франківцю з середньою зарплатою 7 170 гривень (86 040 грн/рік) знадобиться більше 5-ти років, щоб зібрати гроші на дешеву однокімнатну квартиру з чорновою обробкою. І це за умови, якщо він відкладатиме усю зарплату, не витрачаючи ні копійки.
Але не варто впадати у відчай, існує декілька способів придбати омріяну квартиру.
Деякі банки пропонують купити квартиру, яка є конфіскованою, але й тут є свої нюанси. Першочерговий внесок за таку квартиру складає 25% від вартості житла. Інші ж 75 % ви можете виплачувати протягом наступних 20 років при 18% річних. Тому кредит на житло вигідний лише тим, хто зможе виплатити його за максимально короткий термін.
Щоб зібрати гроші на житло, людям з середньою зарплатою, експерти радять відкладати 10% свого місячного доходу. Якщо навчитися правильно та раціонально розприділяти кошти, то реально заощаджувати навіть 30% місячного бюджету. Середньостатистичний франківець з доходом 7 170 грн може відкладати щомісяця 717 грн (10%) або ж 2 151 грн (30%). За рік можна заощадити 8 604 грн (10%) або 25 812 (30%). В такому випадку, при заощадженні 30% річних, придбати однокімнатну квартиру ви зможете за 17-18 років, при умові, що ціни на нерухомість не зростуть.
Цей варіант не користується популярністю, проте, все-таки є люди, яких такі умови влаштовують. Перш за все, ви сплачуєте 30% вартості житла пенсіонеру, після чого стаєте власником квартири, проте, переїхати можете лише після смерті пенсіонера. Також доведеться щомісяця оплачувати комунальні платежі та віддавати пенсіонеру певну суму (за домовленістю).
Більшість українців віддають перевагу таким країнам як Польща, Чехія, Італія, Угорщина та інші. Середня оплата праці для чужоземців в цих країнах становить 500-700 доларів. Більш привабливими для українців є Канада, Англія, Фінляндія, Швейцарія, Америка, де зарплата становить від 1 000 до 1 500 доларів, проте, виїхати в ці країни дуже важко.
Івано-Франківськ — комфортне європейське містечко з населенням понад 234 тис. осіб. За останні роки наше місто невпинно розростається, з’являються нові житлові комплекси та цілі квартали.
Купити квартиру в Івано-Франківську не проблема, проте, скільки сьогодні доведеться заплатити за метр квадратний житлової площі? Оренда квартири, станом на 2018 рік, стартує від 2500-3000 гривень (читайте: Оренда квартир: вся зарплата за житло?).
Вартість ж придбання метра квадратного у новобудові, в середньому, коливається в межах 11 991 гривні. Тобто, середньостатистична однокімнатна квартира (35 кв. м) вартуватиме приблизно 419 685 гривень (близько 16-17 тис. доларів).
Однокімнатні квартири сьогодні користуються особливою популярністю, адже вони відносно недорогі, порівнюючи з двокімнатними. Забудовники Івано-Франківська пропонують великий вибір квартир: однокімнатні, двокімнатні, трикімнатні та чотирикімнатні.
Ринок нерухомості Івано-Франківська постійно зростає, пропонуючи квартири, розміщені в різних районах міста (читайте: Район на район: Центр, Пасічна, Каскад, Арсенал, або який мікрорайон найкомфортніший?).
Сьогодні в Івано-Франківську йде активне будівництво понад 70-ти житлових комплексів.
Отже, в яких районах ведеться активне будівництво?
Івано-Франківськ — комфортне та затишне місто європейського типу. Недарма місто здобуло премію Europe Prize, обійшовши, Бамберг, Червію, Солот та інші європейські міста. Місто славиться своєю старовинною архітектурою та визначними пам’ятками, а також компактністю, адже умовно поділяється на такі 24 мікрорайони.
За версією опитаних франківців, перше місце заслужено відводиться Центру, на 2-му — Пасічна, а 3-тє почесно посідають такі мікрорайони як Набережна та Княгинин, на 4-му місці — Каскад, Позитрон та Кішлак.
Цього разу ми вирішили порівняти 4 популярні мікрорайони міста, такі, як Пасічна, Каскад, Центр та Арсенал, й визначити, який з них є найбільш комфортним та зручним для проживання.
Ми взяли до уваги такі пункти:
Мікрорайони за площею посідають:
Найкраща ситуація з садками та школами у Центрі міста, адже тут багато спеціалізованих шкіл та гімназій, на другому місці мікрорайони Арсенал і Каскад, на останньому Пасічна, де розташовані 4 садки і всього 3 школи.
Щодо магазинів, то тут перше місце заслужено посідають Каскад і Пасічна, адже магазини й супермаркети там розташовані рівномірно, що досить зручно для мешканців міста. Також в цих мікрорайонах є продуктові ринки та безліч маленьких магазинчиків. В Центрі хоча і є безліч магазинів, проте розміщені вони нерівномірно й незручно. Третє місце за кількістю магазинів посідає мікрорайон Арсенал, адже поблизу нього розташовані лише великі 2 магазини.
За кількістю зелених насаджень та рекреаційних зон не можна виділити один мікрорайон, адже кожен з них має сквери та парки: в Центрі: сквер Міцкевича, Меморіальний сквер, Привокзальний сквер, на Каскаді: Територія відпочинку «Каскад», наближеність до річки та безліч майданчиків для дітей, на Пасічній: сквер «Первоцвіт», Німецьке Озеро та наближеність до річки, в мікрорайоні Арсенал: наближеність до міського парку ім. Т. Шевченка.
Щодо кав’ярень, ресторанів та інших закладів харчування й розваг, то як і в будь-якому іншому місті, найбільше їх розташовано у Центрі.
І останнє, стан доріг у кожному з мікрорайонів задовільний, проте на Пасічній та в Центрі часто бувають затори.
Звичайно, кожен район має свої недоліки та переваги, тому обирати місце для постійного проживання дуже складно.
Читайте також: Квартири в Івано-Франківську: як правильно вибрати квартиру для життя?
Сьогодні оренда квартир користується шаленою популярністю серед молодих сімей, студентів та працівників у відрядженні. Ринок нерухомості пропонує широкий вибір квартир та будинків: від бюджетних варіантів і до житла преміум-класу. Ми уже писали про середню вартість оренди житла у різних районах міста.
Існує довгострокова оренда та короткострокова. Сьогодні ж набуває популярності оренда квартир подобово.
Подобова оренда квартир — винаймання житла для проживання на короткий термін, зазвичай, від однієї доби і до тижня. Квартири подобово мають попит у великих населених пунктах, містах, куди приїжджають туристи, бізнесмени та студенти.
Подобова оренда квартир — це чудовий бізнес, адже розмір плати за подобову оренду є значно вищим, ніж за довгострокову. Розгляньмо, чи так це вигідно як здається.
Переваги:
Недоліки:
За інформаційними запитами «продаж квартир» сьогодні займає провідні позиції у пошукових системах. З розвитком ринку нерухомості зростають і вимоги до самих об’єктів: квартир, будинків та дач. Тому в наш час продати квартиру не так просто, як колись.
Ми уже писали про те, як правильно написати оголошення, тепер поговоримо про фото. Пошук житла, квартири, чи будинку займає не одну годину, тому потенційний покупець хоче отримати максимум інформації, не витрачаючи при цьому багато свого часу. Фото в оголошенні несуть найбільше інформації про об’єкт продажу чи оренди. В більшості випадків, оголошення без фотографії взагалі не розглядають. Потенційний покупець хоче бачити гарну картинку, тому до фотографування оселі варто підійти з усією серйозністю.
Як зробити гарні фото, щоб зацікавити потенційного покупця?
Щоб зробити якомога кращі знімки, перегляньте фото квартир в Інтернеті, або скористайтеся послугами професійного фотографа.
Прибирання — довгий та стомлюючий процес, який, напевно, не подобається нікому. Причинами забруднень у домі стають самі мешканці, хатні улюбленці, рослини, гості та протяги. Внаслідок на стінах, підлозі та інших поверхнях збирається бруд, що позбавляє оселю затишку та естетичного зовнішнього вигляду. Окрім непривабливого зовнішнього вигляду, забруднення також можуть стати осередком розмноження кліщів, бактерій, що можуть викликати алергічні реакції.
Миття вікон, підлоги, протирання пилу та чистка сантехніки — все це займає багато вашого часу. Після важкого трудового дня прибирання ніяк не вписується у наші плани, у вихідні хочеться провести час з сім’єю та друзями. «А коли ж тоді виділити час на прибирання?» — запитаєте ви. Дотримуючись цих простих правил, ви зможете заощадити час на прибиранні оселі.
Також не забувайте слідкувати за чистотою:
Читайте також: «Оренда квартир: вся зарплата за житло?»
За статистикою, в кожній четвертій квартирі проживає тварина. Коти, собаки, папуги, змії, павуки та ящірки — чого лише не зустрінеш в сучасній оселі.
Кожен, хто вперше бере додому тваринку, ще не знає всіх ризиків, пов’язаних з утриманням хатнього улюбленця. Якщо з котами та собаками все ще більш-менш зрозуміло, то як підготувати житло до появи в ньому павука або змії? Важливо розуміти, що помилки при утриманні тварин можуть призвести до наслідків й завдати шкоди вашому здоров’ю, здоров’ю дітей та тварин. Також є ймовірність псування декору, стін, меблів, техніки та інших елементів інтер’єру.
Саме тому, перед появою у вашому домі хатнього улюбленця, рекомендуємо підготувати квартиру до такого «знайомства». Оцініть предмети в квартирі та подумайте: як з ними може взаємодіяти тварина.
Звернути увагу варто на такі предмети інтер’єру:
Також варто заховати такі речі:
Тепер, коли ви забрали усі небезпечні для ваших тварин предмети, можна створювати необхідні умови для життя:
І пам’ятайте, що жоден зіпсутий килим, подряпані двері не вартують ваших нервів та «сварки з котом».
Читайте також: «Квартира для студента: оренда квартир в гарячий сезон»