Ні для кого не секрет, що осінь є найбільш несприятливою порою для оренди нерухомості. І це стосується не лише Івано-Франківська, а й інших міст. За статистикою, цьогоріч вартість оренди квартир підвищилася на 30 %.
Коли ж найкраще орендувати квартиру?
В цьому питанні одностайні усі ріелтори: найкращою порою для оренди є середина весни (квітень, травень) та літо.
«Основним плюсом є те, що на початку весни вже можна вимикати опалення, що дозволить суттєво заощадити на комунальних платіжках», — ділиться думкою місцевий житель Андрій Гнатюк.
«Варто врахувати, що влітку більшість іногородніх студентів повертаються додому, тому є значно більший вибір квартир за досить непогані гроші», — розповідає ріелтор Влад Інжиєвський.
Перші кроки до оренди житла.
Щоб орендувати квартиру в Івано-Франківську потрібно вивчити ринок нерухомості та визначитися з власними вимогами.
«Більшість власників квартир не хочуть пускати до себе студентів, адже самі розумієте… що вони можуть залишити після себе, тому «парочки» мають більше шансів на поселення», — зауважує Влад.
Варто звернути увагу, що вартість оренди житла коливається, залежно від його розташування: до прикладу, в центральній частині міста квартири найдорожчі, хоча не завжди мають такі хороші умови, як дешевші квартири на Каскаді чи Пасічній. Так стається тому, що в центральній частині міста майже немає новобудов, а в мікрорайонах Пасічна, Каскад та БАМ ведеться масштабне будівництво.
Що, за скільки і де?
Попит на квартири в Івано-Франківську з кожним роком все більше зростає, зростає і вартість оренди. Ми вирішили вияснити скільки ж коштує оренда однокімнатної квартири з євроремонтом у районах нашого міста і порівняти вартість на прикладі таких районів: Каскад, Центр і Пасічна.
В середньому ціна однокімнатної квартири у Івано-Франківську з хорошим ремонтом та індивідуальним опаленням коливається від 2 900 до 3 500 гривень + комунальні платежі. Найдешевший варіант ми знайшли на Пасічній, вартість оренди — 2500 + комунальні.
Для того, щоб знайти хорошу квартиру, яка буде вас повністю влаштовувати, необхідно витратити не один день на пошуки, або довірити цю справу ріелторам, які завжди мають актуальну базу нерухомості.
Сьогодні наше місто активно розвивається, споруджуються все нові та нові будівлі. Покупка квартири — справа складна, яка потребує від покупця обізнаності у різних сферах, зокрема юридичній та технологічній. Але, як не помилитися й не прогадати при виборі житла?
Всім нам відомі випадки, коли майбутні мешканці так і не дочекалися обіцяного житла, адже недобросовісні забудовники заморозили будівництво, не виконали обіцянок з підведення комунікацій, або ж взагалі не розпочали будівельні роботи. Таких історій тисячі, тому питання вибору компанії-забудовника є дуже актуальним.
1. Вибір компанії-забудовника
Питання вибору забудовника є дуже важливим, оскільки саме від нього залежить планування майбутньої квартири, якість ремонту чи чорнових робіт та терміни здачі її в експлуатацію.
Обираючи компанію-забудовника, рекомендуємо вам звернути увагу на такі пункти:
Звичайно ж, розібратися в проектній документації самостійно досить складно, адже потрібно знати безліч нюансів та тонкощів, тому при виборі компанії-забудовника рекомендуємо вам також порадитися зі знайомими й друзями, а також проконсультуватися з ріелторами.
2. Вибір квартири
Щоб не прогадати з вибором квартири, ви повинні самі чітко знати чого ви хочете. Щоб обрати квартиру, в якій вам та вашій сім’ї буде комфортно та затишно, потрібно визначитися:
Отож, щоб не помилитися з вибором квартири, просимо вас звернути увагу на такі пункти:
Звісно, кожен з нас має також власні індивідуальні потреби та вимоги — ми ж перелічили лише загальні рекомендації.
Здавалося, все просто: хто як не я, знає, яку квартиру я хочу? Жоден ріелтор не в змозі знайти ідеальну квартиру саме для мене, адже лише я розумію, що мені потрібно.
Проте, на практиці, все інакше. Коли справа підходить до вибору квартири, всі ми губимося, адже ринок нерухомості великий, відповідно пропозицій безліч, як-то кажуть, на будь-який смак. Щоб не стикнутися з неприємними сюрпризами, такими як: галасливі сусіди, «космічні» платіжки за комунальні послуги, відсутність ігрового майданчика для діток, пилюкою та шумом, пропонуємо перелік порад.
1. Шум та гамір
Обираючи квартиру на місяць, півроку, рік чи на все життя, всі ми хочемо, щоб проживання у ній було комфортне, без жодних казусів. Звертати увагу потрібно на розташування квартири, тобто її район та вулицю. Окрім того, варто також познайомитися з сусідами перед придбанням чи орендою квартири, щоб уберегти себе від неприємного сусідства. Якщо ви купуєте чи орендуєте квартиру в новобудові, слід бути готовими до того, що в більшості квартир будуть проводитися ремонтні роботи, тому також варто звернути на це увагу.
2. Розвинена інфраструктура
Хіба не чудово, коли, щоб придбати продукти додому тобі не потрібно їхати в інший кінець міста? Отож, і ми про це. Розвинена інфраструктура відіграє дуже важливу роль. Це, в першу чергу, ваш комфорт, а комфорт люблять усі, тому цей пункт не можна залишати поза увагою. Інфраструктура це наближеність до магазинів, торговельних центрів, закладів розваг та харчування, садків, шкіл, лікарень, бібліотек, скверів, парків, стадіонів, зупинок громадського транспорту та безліч іншого.
3. Енергоощадження
Щоб комунальні платіжки не шокували вас своїми «космічними» сумами, варто звернути увагу на будинки, збудовані за енергоощадними технологіями. Зазвичай сучасні забудовники можуть запропонувати нам металопластикові вікна та утеплені пінопластом стіни.
4. Опалення
Обираючи квартиру на вторинному ринку, варто звернути увагу на опалення. Більшість людей обирає автономне, і це правильний вибір. Сьогодні чи не кожна новобудова обладнана індивідуальним опаленням, тому з цим проблем у вас не виникне. Переваг індивідуального опалення безліч: ви можете самостійно регулювати температуру в приміщенні, вмикати та вимикати котел при потребі, а також користуватися гарячою водою без обмежень у часі.
5. Рівень загазованості
Обираючи квартиру в самому центрі, де чи не цілодобово їздять машини, ви можете стикнутися з проблемою загазованості та відсутністю свіжого повітря. Це не лише може зашкодити вашому здоров’ю, а й елементарно не дозволить відчинити вікно чи посушити білизну. Також це стосується квартир, які розташовані поблизу автошляхів, промислових підприємств, фабрик.
6. Зелені насадження
Дуже важливо, щоб не лише оселя тішила вас комфортом та затишком, варто також подумати й про зелені насадження поблизу будинку. Рекреаційні зони та сквери, парки — все це є важливою складовою щасливого проживання. Рекреаційні зони потрібні для діток та їхніх батьків, вагітних жінок та старших людей. Звичайно великим плюсом стане, якщо ці зони будуть облаштовані лавочками, смітниками, майданчиками для ігор, клумбами та іншим.
7. Освітлення двору
Освітлення — запорука безпечного та комфортного пересування, естетичного зовнішнього вигляду території та, в першу чергу, це гарантія вашої безпеки. Тому на це обов’язково слід звернути увагу. Також чудовим бонусом стане встановлене відеоспостереження на території, що дозволить вам та вашим дітям почуватися безпечно.
8. Паркінг та гаражі
Безсумнівно, для власників автомобілів стане беззаперечним бонусом наявність місць для паркування, підземного паркінгу чи гаража. Тому, якщо у вас є власний «залізний кінь», то це також не повинно оминути вашу увагу.
Паркування на дитячих майданчиках чи просто на подвір’ї не гарантує вашому автомобілю безпеки. За законом України розрахунок автостоянок та гаражів мусить дорівнювати одному машино-місцю на одну квартиру.
9. Дизайн під’їзду і території
Зазвичай забудовники рідко дивують оригінальністю оформлення під’їзду чи двору. Найчастіше облаштуванням прибудинкової території займаються самі мешканці, тобто оформленням клумб, косметичним ремонтом під’їздів та іншого. Сьогодні більшість забудовників пропонують стандартне облаштування прибудинкової території: сіру плитку, пофарбовані стіни, встановлені домофони.
Ми сподіваємося, що наші поради були корисними для вас, і допоможуть вам обрати квартиру вашої мрії.
RENTA — комфортно як удома.
Збільшення мінімальної заробітної плати тягне за собою зростання розміру податку на нерухомість. Цьогоріч плата за один додатковий метр становитиме для фізичних осіб — 0,5 % від мінімальної заробітної плати (приблизно 18 гривень 62 копійки).
Хто не буде платити?
Законом передбачені так звані пільгові метри, тобто площа, за яку не доведеться платити.
Отож, платити не доведеться власникам об'єктів нерухомості, площа яких не перевищує:
Податок не платитимуть за об’єкти нерухомого майна, які належать:
Не платитимуть за «зайві» метри й такі установи: дитячі садки, храми, об’єкти нерухомості, що використовуються в сільськогосподарській діяльності, гуртожитки. До прикладу, якщо ви володієте будинком, площею 121 кв. м, тоді вам доведеться заплатити податок за 1 «понаднормовий» квадратний метр.
Коли доведеться платити?
Очікувати повідомлення про оплату слід до 1 липня, а внести оплату потрібно протягом 60 днів. У випадку несплати вам загрожує нарахування штрафу у розмірі 20 % від суми та пені за кожен день прострочення платежу.
Що робити, якщо ви не отримали повідомлення про оплату?
Якщо ви не отримали повідомлення, проте знаєте, що ваша житлова площа перевищує відведені законом пільгові метри, ми радимо вам самостійно звернутися у ДФС, щоб уникнути нарахування штрафу та пені.